Warto zobaczyć

Na spędzających urlop na Kaszubach, czeka bardzo wiele różnorakich atrakcji. Poniżej przedstawiamy tylko kilka z najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia:

Kalwaria Wielewska

Kalwaria WielewskaNa wzgórzach przyległych do malowniczego jeziora znajdują się kapliczki Kaszubskiego Sanktuarium Męki Pańskiej, zbudowane w latach 1915-1927. W skład Kalwarii wchodzą 23 obiekty, w tym 14 kaplic, 6 kompozycji rzeźbiarskich, święte schody, ambona i Pustelnia.


Centrum Edukacji w Szymbarku

Kalwaria WielewskaW Szymbarku znajduje się niezwykłe centrum, do którego przybywają goście z całego kraju i świata. W tym szczególnym miejscu, turyści mogą poznać historię, język i kulturę Kaszub. Jedną z największych atrakcji jest dom stojący "do góry nogami".


Skansen etnograficzny we Wdzydzach

Kalwaria WielewskaJest to pierwszy skansen w Polsce, założony w 1906 r., gromadzi on cenne zabytki budownictwa ludowego z Kaszub m.in.: budynki mieszkalne, zagrody, dworki, wiejską szkołę, kościółek, wiatraki. Corocznie w 1-szą niedzielę lipca odbywa się tu Jarmark Wdzydzki.


Kamienne Kręgi w Odrach

Kalwaria WielewskaKamienne kręgi - obiekty składające się z kilkunastu kamiennych stel ustawionych na obwodzie koła, czasem również z kamieniami w środku okręgu - to charakterystyczny i tajemniczo wyglądający ślad pradziejów Pomorza.